Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati principale:

  • Analizeaza factorabilitatea tranzactiilor de factoring;
  • Redacteaza contractele de factoring si actele aditionale aferente;
  • Verifica indeplinirea conditiilor de activare/actualizare a conturilor de factoring;
  • Gestioneaza limitele de finantare / de acoperire risc de neplata;
  • Urmareste corectitudinea operatiunilor si semnaleaza erorile constatate;
  • Informeaza imediat superiorii ierarhici in cazul fraudelor sau suspiciunilor de frauda;
  • Realizeaza si transmite raportarile solicitate.

Cunostinte si experienta:

  • Factoring
  • Word, Excel
  • limba engleza si/sau franceza
  • experienta de min 1 an in activitatea bancara / factoring / analiza credite / analiza risc

Oferta :

  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.
  • Tip de contract: Contract pe perioada Nedeterminata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrati in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.