Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Salariu brut pe luna

200 - 1350 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Cerinte:

  • Studii superioare – licenţiat in farmacie, chimie, biochimie şi după caz, specialist, rezident, de preferinţă absolvent de cursuri post universitare, studii aprofundate cu profil analitic;
  • Experienţă in domeniul farmaceutic;
  • Cunoştinţe teoretice privind principiile tehnicilor analitice cu aplicabilitate in industria farmaceutică;
  • Cunoaşterea principiilor de operare şi calificare/ verificare a echipamentelor din dotarea laboratorului;
  • Utilizarea computerului şi a software-lor aferente diverselor echipamente analitice;
  • Experienţa de lucru pe sisteme HPLC Agilentse consideră un avantaj;
  • Cunoşterea limbii engleze;

Responsabilitati:

  • Dezvoltarea/ validarea de metode analitice pentru materiile prime şi produsele aflate în procesul de cercetare;
  • Elaborarea Specificaţiilor de Calitate pentru materii prime, excipienţi, produşi intermediari, respectiv produse finite, asociate produselor în dezvoltare;
  • Caracterizarea analitică a seriilor de laborator, pliot şi de validare.
  • Suport analitic pentru validarea proceselor tehnologice asociate produselor în dezvoltare;
  • Suport analitic pentru efectuarea studiilor de stabilitate aferente produselor în dezvoltare;
  • Elaborarea documentaţiei aferente Metodelor anlitice şi a materialelor din dosarul de (re)autorizare a unui produs farmaceutic;

best_jobs