Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Vauban este un mare grup independent din Romania cu peste 11 ani de crestere durabila si sanatoasa. Ne concentram pe inovare, invatare, antreprenoriat si capacitatea de a gasi noi solutii. Cifrele companiei sunt +450 de consultanti, +100 de clienti, avand locatii in Romania si Franta. Echipa noastra livreaza zilnic servicii de tehnologie precum consultanta (misiuni la sediul clientilor), dar si de la centrul nostru de livrare (integrarea si dezvoltarea aplicatiilor in domeniul digital si BI, managementul software-ului, productiei, securitatii si infrastructurii). Vauban este, de asemenea, partenerul roman cu editorii de software de top, lider in domeniul administrarii si securitatii datelor, fiind responsabil pentru integrarea solutiilor si pentru asigurarea suportului local.

Responsabilitati:

Colecteaza cerintele, asista clientii externi in definirea specificatiilor functionale pentru serviciile si sistemele informatice propuse si le transforma in specificatii tehnice
Participa in evaluarea si implementarea proiectelor complexe si este responsabil(a) de furnizarea solutiei tehnice pentru sistemele in responsabilitatea ei/lui pe baza cerintelor de afaceri si aliniat cu cerintele arhitecturale la nivel de organizatie; evalueaza impactul implementarii in sistemele informatice actuale, gândeste si implementeaza solutii tehnice adecvate
Produce documentatie tehnica pentru procese de selectie: Cerere de Oferta, Cerere de Informare, Cerere de Cotatie, Matrice de Criterii de Evaluare, Planuri de Integrare, Documentatii pentru transferul cunostintelor, Documentatie interna de evaluare
Valideaza scopul, obiectivele, solutia tehnica detaliata si estimatul de efort aferent solutiei tehnice furnizat de echipele de dezvoltare interne sau externe pentru sistemele informatice din responsabilitatea ei/lui
Furnizeaza catre managerii de proiect si echipele de management recomandari si solutii din rolul de expert de sistem informatic asupra modului de implementare si desfasurare al proiectelor pe sistemele din domeniu
Se implica activ in definirea solutiei de detaliu, dezvolta / configureaza programele informatice aflate in responsabilitatea ei/lui
Asigura suportul si transferul de cunostinte pe intreg ciclul de viata al sistemului informatic, investigheaza, clarifica si ofera solutii pentru problemele tehnice aparute
Asigura transferul adecvat de cunostinte pentru echipa de suport si mentenanta in timpul perioadei de proba si dupa punerea in productiv.

Cerinte:

Capacitate de a intelege informatii tehnice complexe
Cunostinte avansate de SQL si experienta cu cel putin un sistem de gestionare baze de date (Oracle, MySQL, SQL Server, PostgreSQL)
Fundatie solida in procesele de dezvoltare, cele mai bune practici si modele de design
Capacitatea de a construi si intretine relatii profesionale la toate nivelurile organizatiei, demonstrand abilitati de facilitator
Experienta 2 sau 3 ani de lucru in organizatii complexe si livrarea proiectelor mari / transformationale
Recomanda noi tehnologii in proiecte conform cu strategia de dezvoltare
Abilitati analitice, de planificare si de coordonator tehnic de proiect
Fluent in limba engleza
Diploma universitara in domeniul IT sau tehnic
Foarte entuziast, creativ, cu spiritul antreprenorial si dorinta de a inova si de a imbunatati
Flexibilitate in tratarea schimbarilor
Capacitate de luare a deciziilor intr-un interval scurt de timp si orientarea spre rezolvarea problemelor
Pasionat/a de interactiunea cu clientii
Usurinta in comunicare si detinerea abilitatilor de negociere
Persoana dinamica orientata catre rezultate
Gandire logica, „out of the box"
Capacitatea de organizare eficienta a timpului si a activitatii
Initiativa
Atitudine pozitiva

Beneficii:

Conditii de salarizare atractive
Perioada nedeterminata a contractului
Plan de cariera profesional, academic si financiar
Asigurare medicala
Formari oficiale si certificari
Formare de limba engleza si franceza
Tichete de masa
Evaluare profesionala anuala
Beneficii financiare pe baza parteneriatelor
Mediu de lucru profesionist si prietenos
Infrastructura profesionista
Lucru intr-o echipa multiculturala.