Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Facand parte dintr-un concern austriac specializat in servicii logistice integrate, LAGERMAX AED ROMANIA ofera servicii complete de transport international si intern de marfuri, asigurand si servicii de depozitare si comisionare vamala, prin adaptarea conceptelor logistice conform necesitatilor clientilor.

In vederea extinderii activitatii filialei din Timisoara, angajam:

ANALIST DATE IMPORT – TEAM LEADER

Responsabilitati:

  • Proceseaza  documentele primite de la operatorii de transport /  comisionarii vamali
  • Verifica corectitudinea elementelor care stau la baza declararii marfurilor in vama in vederea vamuirii la import
  • Verifica receptia  marfurilor importate in vederea asigurarii conformitatii cu documentatia vamala de import
  • Introduce datele în sistemul de raportare
  • Intocmeste rapoarte de evidenta a documentelor  transmise in vederea arhivarii
  • Arhiveaza documentatia conform procedurilor existente
  • Coordoneaza si verifica activitatea echipei

Cerinte eliminatorii:

  • Bune cunostinte in domeniul vamal – criteriu eliminatoriu
  • Experienta de minim 3 ani pe un post similar in departament de logistica / import-export / vamuiri
  • Cunostinte de operare PC (Microsoft Office), utilizare e-mail (MS Outlook), ERP
  • Limba engleza nivel mediu: scris, vorbit
  • Capacitate de analiza a datelor, atentie sporita
  • Spirit de echipa
  • Seriozitate
  • Bun organizator
  • Studii medii (studiile superioare constituie un avantaj)

Se ofera:

  • Oportunitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale de succes
  • Program de lucru full time
  • Pachet salarial atractiv, bonuri masa, transport gratuit, pachet servicii medicale gratuite