Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

DRÄXLMAIER Group este de peste 50 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei aproximativde angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Cautam un Analist Cumparari care sa se aluture departamentului de Achizitii. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilitati:

  • Responsabil de exercitarea efectivă a aprovizionării cu materiale indirecte și servicii pentru  fabrica din Hunedoara, inclusiv responsabilitatea pentru strategia de achiziții locale;
  • Identifică noi furnizori pentru materiale non-serie, dezvoltă un portofoliu optimizat de  furnizori regionali ținând cont de preț, calitate, performanță în livrare și , logistică, tehnologie, poziție de competitivitate a DRAEXLMAIER și managementul riscului;
  • Obține oferte pentru materialele și/sau serviciile cerute de departamentele din fabrica din Hunedoara;  clarifică detaliile cu solicitanții din departamentele interne și furnizorii;
  • Compară ofertele primite din punct de vedere comercial, negociază  cu furnizorii la nivel  de referință a prețurilor și stabillește conditțille de livrare și plată cu furnizorii;
  • Conduce negocieri de contracte, asigură corectitudinea contractelor în cooperare  cu departamentul juridic, administrează baza de date pentru contracte, înregistrează contractele în PIP (purchasing information program);
  • Pentru materialele non-serie, administrează comenzile în sistem, si inregistreaza saving-urile;

Cerinte:

  • Studii superioare;
  •  Experiența într-un post similar prezinta avantaj;
  •  Cunoștințe PC (MS-Office);
  •  Cunoștințe limba engleză – scris și vorbit nivel avansat;
  •  Cunoștințe SAP prezintă avantaj;
  •  Gandire strategica, leadership, disponibilitate spre invatare;
  •  Initiativa personala si orientare catre rezultate.