Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

SC IMOCREDIT IFN SA, membra a Grupului Financiar IMOFINANCE, angajeaza analist credite.

Cerinte:

•        Experienta in activitatea de creditare (analiza/ risc de creditare/ aprobare) cel putin 2 ani, preferabil intr-o institutie financiara sau banca

•        Excelente abilitati analitice si de rezolvare a problemelor

•        Abilitati foarte bune de organizare, planificare si atentie la detalii

•        Abilitati bune de operare PC

•        Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala

•        Orientat catre munca in echipa

Principalele responsabilitati:

•        Verificarea documentatiei de credit

•        Analiza financiara a clientilor care solicita finantare;

•        Analiza operatiunilor de creditare din punctul de vedere al riscului si prezentarea recomandarii asupra solicitarilor de finantare

•        Propunerea de finantare si prezentarea dosarului comitetului de credit;

•        Urmarirea incadrarii solicitarilor in Normele/Regulamentele BNR si in procedurile interne de creditare ale IFN-ului

•        Contribuirea la implementarea si actualizarea politicilor si procedurilor interne referitoare la activitatea de creditare si risc de creditare

•        Urmarirea permanenta a contractelor de creditare

Beneficii:

•        Pachet salarial atractiv

•        Oportunităţi reale de dezvoltare profesională în cadrul unei echipe experimentate şi in plina ascensiune