Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Candidatul ideal :

Competente tehnico-economice :
1. Absolvent al unei facultati de Inginerie Mecanica, preferabil IMST sau Fac de Mecanica;
2. Experienta de minim 3 ani in :
* proiectarea de SDV-uri specifice A/B/C ;
* elaborarea tehnologiei de fabricatie a SDV-urilor utilizate in productia de A/B/C;
* programarea masinilor cu comanda numerica dintr-o fabrica de SDV-uri pentru A/B/C;
* alte functii de conducere a unui atelier/departament dintr-o matriterie.
3. Este preferabil sa aiba cunostinte economice de baza pentru intelegerea indicatorilor utilizati la compararea efortului investitional cu efectele obtinute, in vederea stabilirii profitabilitatii unei investitii (ex. : rata de rentabilitate, rata de actualizare, valoare actualizata neta NPV, etc. );
Competente lingvistice : nivel avansat Engleza si / sau Franceza.

Responsabilitati principale :

Tooling Assessor / Analist costuri SDV-uri este responsabil de analiza de costuri pentru  SDV-uri (scule/dispozitive/verificatoare) utilizate in productia urmatoarelor 3 categorii principale de piese :

A. Piese din materiale plastice (termoplastice, termorigide si elastomeri) , pieselor obtinute prin termoformare sau termocompresie;
B. Piese metalice deformate la rece (ambutisate/stantate) sau la cald;
C. Piese metalice obtinute prin turnare la presiune inalta , turnare de joasa presiune, turnare gravitationala.