Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Cerinte:

Studii superioare în domeniul chimiei / / ingineriei chimice / farmaciei / biochimiei
Experienta si eficienta in operarea echipamentelor de laborator
Experienta de lucru in tehnici de cromatografie (HPLC)
Cunostinte medii de limba engleza
Cunostinte operare PC
Capacitate de lucru in echipa, onestitate si sociabilitate

Responsabilitati :

Dezvolta metode de analiza pentru produsele noi, in conformitate cu legislatia in vigoare;
Efectueaza validarea metodelor analitice in acord cu ghidurile si legislatia in vigoare;
Actualizeaza metodele de analize fizico-chimice ale produselor din fabricatia curenta in functie de cerintele farmacopeelor in vigoare;
Efectueaza studii de stabilitate conform programului de stabilitate ;
Verifica din punct de vedere analitic conformitatea documentelor primite de la producatori;
Elaboreaza documente specifice activitatii pe care o desfasoara (proceduri, protocoale si rapoarte de validare analitica, specificatii, etc) ;
Inregistreaza intrarile de reactivi si substante de referinta;
Efectueaza calibrarea/verificarea conformitatii echipamentelor analitice;
Gestioneaza documentele de calitate ale reactivilor si substantelor de referinta;
Verifica si asigura existenta inregistrarilor aferente camerelor climatice de pastrare a probelor pentru testarea stabilitatii;
Se asigura de prezenta si mentinerea la zi a inregistrarilor relevante pentru activitatea de testare a stabilitatii produselor finite / standardelor de lucru din cadrul laboratorului;
Efectueaza receptia, depozitarea reactivilor/ substantelor de referinta si mentinerea inregistrarilor operatiilor de manipulare a acestora.
Beneficii:
Pachetul salarial se va negocia în urma interviului.

Numai candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru interviu.