Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru  echipa de integrare din cadrul departamentului tehnic al BRD, locat in centrul Bucurestiului, cautam un coleg entuziast si pasionat de IT.

Responsabilitati:

  • Integrarea aplicatiilor informatice (teste tehnice si de integrare, teste de performanta, analiza tehnica), asigurarea de suport (inclusiv analiza tehnica) pentru campaniile de teste utilizator si pentru instalarea pe mediul de productie pe aplicatiile informatice ;
  • Instalarea si configurarea livrarilor de aplicatii pe mediile de test
  • Validarea tehnica a livrarilor receptionate (testare tehnica, urmarire performanta, integrare, analiza erori, rezolvare anomalii, intocmire rapoarte)
  •  Conceperea si executia testelor de performanta;
  • Asigurarea suportului pentru instalarea in productie pe aplicatiile din portofoliul alocat;

Cerinte

  • Studii superioare tehnice finalizate
  • Experienta relevanta in testare de performanta si tehnica ; preferabil peste 2 ani ;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (scris / vorbit)
  • Cunostinte de SO (Windows, Unix : AIX, Linux, Unixware) si baze de date (Informix/Oracle/SQL Server)
  • Nivel de cunoastere avansat de scripting (Windows, Unix),
  • Nivel avansat de cunoastere middleware ETL (PowerCenter), App Server (WebSphere, WebLogic)
  • Cunostinte de utilizare a Jira, HP Quality Center, HP LoadRunner, Microsoft Projects, produse MS Office
  • Cunoastere a platformei EMC si SAS
  • Buna capacitate de analiza, sinteza si concentrare
  • Orientare spre rezultat/solutie, perseverenta si capacitatea de a respecta termene stricte
  • Flexibilitate si autonomie
  • Buna capacitate de lucru in echipa, abilitati de comunicare si capacitatea de intelegere a structurilor informatice specifice mediului de business.