Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad; Chișineu-Criș

Kromberg & Schubert Romania Na este companie membra a concernului german Kromberg & Schubert, concern care s-a remarcat in mod continuu ca un punct de referinta a standardelor in domeniul automotive. Suntem unul dintre cei mai importanti producatori de cablaje auto din zona de Vest a tarii.

Postul este pentru fabrica Kromebrg & Schubert din Parcul Industrial Nadab, orasul Chisineu-Cris, Judetul Arad.

Responsabilitati principale:

  • Analizeaza si coordoneaza disponibilitatea materiilor prime;
  • Controleaza si mentine stocurile optime din punct de vedere cantitativ si valoric, conform obiectivelor companiei;
  • Achizitioneaza materia prima necesara productiei;
  • Urmareste livrarile de la furnizori si este responsabil de programarea saptamanala a comenzilor;
  • Verifica permanent stocurile, asigurandu-se ca exista suficienta materie prima pentru planul de productie;
  • Administreaza si actualizeaza datele ce tin de achizitii;
  • Stabileste un stoc de siguranta;
  • Intocmeste analizele referitoare la materiale;
  • Comunica intern cu cei implicati si extern cu furnizorii;
  • Initiaza actiuni de imbunatatire in legatura cu surplusul de stoc, daca exista si ia toate masurile pentru reducerea excesului de stoc sau a materialelor uzate.

Cerinte:

  • Studii medii (studiile superioare reprezinta avantaj);
  • Experienta in domeniul achizitii/aprovizionare materii prime - reprezinta avantaj;
  • Cunostinte de limba engleza - cel putin nivel mediu;
  • Cunostinte de limba germana - reprezinta avantaj;
  • Cunostinte operare PC (Microsoft Office);
  • Abilitati de munca in echipa;
  • Abilitati organizatorice si de coordonare;
  • Gandire analitica;
  • Flexibilitate si adaptabilitate;
  • Abilitati de comunicare.

Compania noastra ofera:

  • Salariu in concordanta cu experienta profesionala;
  • Bonus de performanta acordat bianual;
  • Bonus de fidelitate, concediu, Paste, Craciun;
  • Tichete de masa;
  • Transport asigurat;
  • Acces la programele de dezvoltare profesionala;
  • Posibilitati de promovare in cadrul companiei si la nivel international.

Pozitia este deschisa in plant-ul din Nadab, judetul Arad.