Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal

Absolvent al unei facultati tehnice - cerinta eliminatorie; preferabil profil electric
Minim 5 ani experienta in achizitii de materiale si echipamente electrice
Engleza - nivel avansat; franceza - mediu
Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel), Internet
Comportament etic si echilibrat
Abilitati de comunicare, negociere, informare, stabilire prioritati
Abilitati de influentare, sustinere a opiniilor proprii si acceptare a contraargumentelor
Capacitate de adaptare, flexibilitate
Capacitate de lucru sub presiune
Spirit de echipa

Descrierea jobului

Postul este in Bucuresti, se subordoneaza Directorului de Achizitii si nu are persoane in subordine.
Misiunea postului:
Participa, impreuna cu solicitantul, la definitivarea necesarului de aprovizionare
Proceseaza ofertele tehnico-comerciale, referitoare la achizitia de materiale, produse si materii prime
Pe baza comenzilor de materiale, produse si materii prime, corelate cu stocul, cu capacitatile de depozitare si consumul estimat, stabileste graficul privind cantitatile si termenele de livrare pe baza carora urmeaza lansarea comenzilor de achizitie
Emite comenzi in conformitate cu specificatiile tehncie si de materiale primite de la celelalte Directii si transmite aceste comenzi numai cu avizul Solicitantului si a Directorului de achizitii

Responsabilitati:

Raspunde de buna gestionare a materialelor, produselor si materiilor prime
Participa la selectarea furnizorilor de materiale, echipamente, etc si propune actualizarea bazei de date
Participa la elaborarea si negocierea contractelor cu furnizorii
Urmareste derularea comenzilor si intervine cu modificari sau completari la comenzi
Raspunde de indeplinirea deciziilor pe linie ierarhica, legate de activitatea departamentului
Respecta politica de achizitii a companiei, prevederile ROF, ROI
Verifica depozitarea corespunzatoare a materialelor
Pe baza documentelor de receptie, propune decontarea de materiale
Asigura rezolvarea reclamatiilor referitoare la calitatea/cantitatea materialelor achizitionate
Participa, dupa caz, la descarcarea, manipularea, depozitarea, evidentierea si scoaterea din depozit a materialelor si echipamentelor
Participa la targuri si expozitii de profil, fara a angaja in nume propriu mijloace financiare/umane
Propune masuri adecvate pentru depozitarea materialelor
Indeplineste alte sarcini trasate si activitati care au legatura cu realizarea obiectivelor departamentului, in conformitate cu postul ocupat
Colaboreaza cu ceilalti colegi din departament, precum si cu cei din Departamentul de Logistica
Colaboreaza cu Directia de Calitate privind verificarile specifice care se fac pe fiecare lot de materiale primite
Informeaza departamentle beneficiare in legatura cu locul, termenele si conditiile in care produsul achizitionat se gaseste la depozit, sau, dupa caz, in locatia stabilita de beneficiar

Se ofera: mediu de lucru profesionist, salariu atractiv, bonuri de masa, al 13 lea salariu, asigurare medicala la o clinica privata, asigurare de viata, expunere internationala