Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

AMAZON Remote Customer Service Associate-FR / IT

Nivelul carierei
Fara experienta, Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Job remote (permite desfășurarea activității la domiciliu/telemuncă, permanent sau temporar)
Limbi vorbite
Franceză - Avansat , Italiană - Avansat
* toate limbile sunt obligatorii
Posturi disponibile
30

Candidatul ideal

Impreuna cu clientul nostru Amazon, lider mondial in e-Commerce, deschidem noi oportunitati: Customer Service Associate (CSA), pentru vorbitorii de limba franceza, italiana din intreaga tara in cadrul celei mai mari retele de suport pentru clienti - Customer Service Virtual (VCS). Comunitatea virtuala Amazon numara sute de Customer Service Associate din peste 150 de orase din Europa, toti lucrand ca o echipa!

- Bune cunostinte de limba franceza, italiana (scris, citit si vorbit)
- Orientare spre client si spre rezolvarea solicitarilor acestuia in cel mai scurt timp
- Dorinta de a invata continuu utilizand platforme online
- Capacitate foarte buna de organizare si de a lucra in mod autonom/ independent
- Bune abilitati de comunicare in mediul virtual, utilizand platforme social media
- Experienta anterioara in relatii cu clientii (reprezinta un avantaj)
- Experienta in utilizarea calculatorului si Internetului

Pentru a putea sa iti desfasori activitatea este necesar:
- sa ai o conexiune buna la Internet prin cablu
- sa ai acces la o camera linistita in care sa iti desfasori activitatea
- sa fii disponibil/a sa lucrezi prin rotatie de luni pana duminica, intervalul orar de lucru:
FR – 9 / 21
IT – 7 / 00

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Solutionarea cererilor clientilor in limba franceza, italiana prin telefon, e-mail si chat conform politicilor si practicilor Amazon
- Inregistrarea activitatilor realizate conform instructiunilor de lucru.

Beneficii:
- Oportunitatea de a te dezvolta in cadrul Amazon – compania numarul 1 din lume in Customer Services
- Oportunitatea de a urma un training dedicat de Customer Support, personalizat nevoilor tale de dezvoltare
- Asigurarea resurselor necesare pentru a invata si a te dezvolta de-a lungul intregii colaborari
- Prezenta intr-un mediu dinamic, distractiv, provocator si creativ
- Posibilitatea de a-ti organiza activitatile personale functie de nevoie datorita programului de lucru rotational stabilit pentru cel putin 1 luna inainte
- Oportunitatea de devein angajat Amazon – cea mai inovativa companie din e-commerce

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale cu privire la acest proiect?