Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Iași

   Viamedici Software GmbH  este lider în domeniul produselor software pentru sisteme EPIM (Enterprise Product Information Management) și OCM (Omni-Channel Management).

    Prin intermediul produsului "Viamedici EPIM" și prin echipele din Germania, România,  Austria, Elvetia, UK și BeNeLux (Belgia, Olanda, Luxemburg), reușim să entuziasmăm un număr foarte mare de clienți internaționali renumiți, din domeniul industrial.

    Pentru susținerea departamentului Professional Services căutăm pentru filiala din Iași:  Allrounder Software Developeri

Responsabilități

"Viamedici EPIM" este o soluție software care interacționează cu o multitudine de sisteme terțe (ERP, MAM, PDM, PLM, CMS, Ecommerce, Shops, APPs), pentru a importa și exporta date conforme cu cerințele și sistemele clienților noștri.

De aici rezultă provocările și atribuțiile aferente jobului:

  • Implementarea sau definirea (folosind xml) a conectorilor / plugin-urilor pentru sisteme terțe, capabile să proceseze cantități mari de date
  • Aplicarea tehnologiilor de programare potrivite.
  • Analiza și înțelegerea tehnică a sistemelor clienților pentru găsirea soluțiilor potrivite

Profilul ideal

  • Studiu unei facultăți cu profil informatic terminat cu succes
  • Cunoștințe in manipularea datelor XML (XSLT, XPATH, XQUERY)
  • Cunoștințe de bază in programarea SQL (Microsoft SQL Server, Oracle)
  • Cunoștințe de bază in programarea de scripturi (de exemplu cu Javascript)
  • Un stil de lucru autonom, structurat și concentrat pe atingerea țelurilor, într-un mediu de lucru agil.
  • Stăpânirea limbii engleze
  • Angajament și creativitate
  • Abilitatea de a lucra în echipă (atât local cât și remote)

Interesat?

 Suntem o companie cu mai mult de 15 ani tradiție, orientată pe inovații, cu o creștere rapidă și cu ierarhii reduse la minim. O atmosferă de lucru prietenoasă și multă flexibilitate în programul de lucru sunt definitorii atât pentru Viamedici Software GmbH, cât și pentru Viamedici Software Lab Romania. Suntem interesați de candidați cu experiență, indiferent dacă aceasta a fost obținută ca angajat sau freelancer.

    Dacă ești interesat de un viitor atractiv în acest domeniu, un loc de muncă modern și o plajă largă de activități într-o echipă tânără și de succes, nu ezita să ne scrii. Ne bucurăm să primim CV-ul tău în engleză, inclusiv data de la care ești disponibil și salariul dorit.