Ajutor masinist tipar plan

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua Cernica, Pantelimon

Se recruteaza si din

Pantelimon

Cerinte pentru angajare:

  • Minim studii medii(poligrafice reprezinta un avantaj)
  • Rapiditate în executarea diferitelor intervenţii
  • Capacitati de invatare
  • Cunostinte proces de imprimare OFFSET
  • Cunoasterea fluxului de productie si a formelor de impozitie;
  • Atentie la detalii
  • Experienta pe linii de productie este un avantaj sau experienta in domeniul tipografic ( minim 3 ani)
  • Bune cunostinte tehnice ale utilajelor
  • Cunoasterea standardelor de calitate specifice tiparului offset
  • Cunoasterea fluxului de productie si a formatelor de impozitie
  • Responsabilitate;
  • Cunostinte PC

Se ofera:

  • Contract de munca, loc de munca stabil, sigur si salariu atractiv.
  • Formare profesionala a personalului fara experienta, sanse reale de avansare.

Responsabilitati:

  • Asigură realimentarea rapidă cu hârtie şi cerneală a tuturor dispozitivelor maşinii de tipar în vederea realizării tirajul lucrării
  • Monitorizeaza toti parametri utilajului ( zona de alimentare cu hartie)
  • Verifica si respecta specificatiile tehnice din comanda interna de productie
  • Tine legatura cu depozitul intern pentru aprovizionarea cu materialele necesare tiparului
  • La solicitarea coordonatorului tipar plan poate executa operatiuni pe alte masini de tipar plan
  • Raspunde pentru incadrarea in norma de timp si rebuturi specificata prin comanda interna si tabela de programare a lucrarilor
  • Solicita refacerea de placi tipografice in situatiile in care constata neconformitati legate de executarea placilor departamentului CTP
  • Orice refacere se executa numai insotita de Raportul de neconformitate in care trebuie sa specifice motivul refacerii, lucrarea, numarul de placi solicitate si solicitantul
  • Verifica materia prima necesara intregului schimb;
  • Se organizeaza impreuna cu masinist plana pentru realizarea formatului in timpii impusi prin comanda.

Beneficii:

  • Programul de lucru : 8 ore pe zi
  • Plata orelor suplimentare
  • Salariu fix + bonuri de masa
  • Prime de productie (in fuctie de performante- bonusare)
  • Tichete cadou de Paște și Craciun
  • Transport asigurat catre companie.