Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

CANDIDAȚII IDEALI:
Căutam colegi, cu initiativă, activi, dornici să lucreze intr-un mediu profesionist, cu atitudine pozitivă.

CERINTE:

  • Persoane energice, cu spirit de echipă, punctuale, serioase.
  • Dorință de perfecțonare.
  • Capacitatea de a lucra in echipă.
  • Atenție distributivă (multi-tasking).

ATRIBUŢIILE ŞI SARCINILE DE MUNCĂ:

Primul coleg/ă- Bucătarie CALDĂ:

1. Asigură implementarea şi menţinerea standardelor de păstrare şi depozitare a produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare.
2. Participă la determinarea necesarului de materii prime de comandat şi la realizarea comenzilor de aprovizionare;
3. Pregateste termic toate preparatele pentru servire (gratar, friteuza, aragaz, cuptor).
4. Debarasează şi asigură curăţenia bucătăriei;
5. Participă activ la întreţinerea ustensilelor de bucătarie şi a echipamentului din dotare;
6. Ţine cont de perisabilitate, termenul de garanţie, de modul în care urmează să fie folosite ingredientele;
7. Face prelucrările ale materilor prime- sortează, curăţă, spală, divizează şi mai apoi - fierbe, frige, coace, prăjeşte;
8. Îndeplineşte şi alte sarcini curente atribuite de către superiorul direct, în concordanţă cu necesităţile imediate ale unităţii;
9. Realizeaza preparate culinare de cea mai buna calitate care sa satisfaca cerintele consumatorilor la cele mai inalte standarde.

Al doilea coleg/ă – Bucătarie RECE

3. Monteaza preparatele in obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor RECI (salate, sandwich-uri, deserturi reci).
7. Face prelucrările ale materiei prime - sortează, curăţă, spală, divizează.

RESPONSABILITĂŢILE POSTULUI DE MUNCĂ:
1. Răspunde de păstrarea în bune condiţii a ustensilelor şi aparaturii;
2. Răspunde de respectarea normelor de igienă şi securitate a muncii;
3. Răspunde de utilizarea resurselor existente, exclusiv în interesul firmei;
4. Respectă cu stricteţe igiena personală (echipament lucru, bonetă, încalţăminte) cât şi igiena bucătăriei;
5. Utilizarea resurselor existente, exclusiv în interesul firmei;
6. Respectă Regulamentul Intern al societăţii;
7. În funcţie de activitatea curentă a unităţii, salariatul va îndeplini orice alte sarcini dispuse de către conducere în legătură cu deservirea corespunzătoare a clienţilor unitătii, în funcţie de competenţele sale profesionale.
8. Utilizează materialele şi aparatură puse la dispoziţie de firma.

Beneficii:
-salariu atractiv
-masa asigurata.
-echipa de lucru tanara
-carte de munca
-mediu de lucru placut