Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Bistrița; Zalău

RESPONSABILITATI :

Prezinta  si promoveaza  produsele comercializate, a ofertelor comerciale ale companiei catre clientii .
Dezvoltarea relatiilor comerciale cu clientii actuali.
Identificarea de noi clienti potentiali pe piata.
Colectarea informatiilor care prezinta interes,  despre clientii potentiali si clientii actuali.
Monitorizeaza concurenta , preturile si transmite informatiile catre firma .
Suport in procesul de vanzare intre Clienti si celelalte departamente ale firmei.
Gestionarea efectiva a relatiei cu clientii, preluarea si rezolvarea comenzilor
Monitorizează situația rulajului și a incasărilor de la clienți, urmărește și răspunde de incasarea facturilor emise ,  pentru a-si atinge obiectivele comerciale .

Efectueaza vizite periodice la clienti si le noteaza in CRM pe tableta  .

CERINTE :

Experienta de minim 1 an in domeniul vanzarilor.

Studii superioare de preferinta tehnice .
Atitudine de vanzator, orientat spre realizarea targetelor.
Identifica usor si intelege nevoile clientilor.
Buna cunoastere a pietei locale de profil (potentiali clienti, firme concurente)
Abilitati de analiza si planificare, om de echipa.
Cunostinte operare PC: pachetul MS Office, Internet si aplicatii e-commerce;
Pachet salarial motivant , corelat cu performantele .
Masina de serviciu  , tableta si telefon de serviciu , bonusuri in functie de performanta .

  • Interviu online
  • Va rugam sa enumerati cel putin 3 firme concurente,importatoare de piese pentru autocamioane.