Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Se recruteaza si din

Arad

Atribuţii şi responsabilităţi

  • Construirea şi menţinerea relaţiei cu clienţii din zonele de activitate( Arad, Timişoara, Caraş Severin,Hunedoara, Mehedinţi, Gorj)

  • Desfăşurarea activităţii din teritoriul bine stabilit

  • Raportarea activităţii periodice prin rapoarte scrise

  • Informatii reale legate de piata, concurenta, etc.

  • Activităţi pentru suportul vanzarilor : propuneri de evenimente, participări la târguri, caravane, modalitati diverse de promovare

  • Dezvoltarea şi păstrarea relaţiei cu firmele de finanţare şi cu producătorii de autotractoare (MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, IVECO, DAF)

  • Informarea corectă a departamentului de logistică asupra comenzilor, specificaţiilor tehnice, cerinţelor clienţilor, etc.

  • Informarea corectă a clienţilor asupra produsului oferit

  • Suport şi sprijin pentru departamentul de after sales în derularea comenzilor

  • Răspunderea pentru stocurile formate din comenzi

  • Folosirea eficientă a echipamentelor primite din partea companiei

  • Etica şi comportament reprezentativ pentru imaginea companiei

Cerinţe:

  • Studii medii sau superioare;

  • Experienţă în domeniul vânzărilor- minim 3 ani;

  • Disponibilitate program prelungit;

Abilităţi:

  • Competenţă profesională;

  • Receptivitate la schimbare;

  • Disciplină;

  • Promptitudine;

  • Iniţiativă;

  • Corectitudine

  • Cunoştinţe tehnice în domeniu.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;

  • Tichete de masa;

  • Card servicii medicale

  • Bonus lunar in funcţie de performanţe.