Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Agent vanzari Timisoara

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Societate comerciala cu activitate de distributie produse cosmetica auto, cauta agent comercial cu experienta profesionala in vanzari, care sa asigure serviciul de vanzare si incasare pentru produsele companiei in cadrul zonei Transilvania/Banat respectand politica de vanzari si de credite a companiei, mentinand reteaua de clienti, avand ca scop final atingerea obiectivelor.

Candidatul ideal:

  • Persoana pro-activa, orientata catre client si catre rezultate, atenta la detalii
  • Abilitati bune de comunicare si vanzare
  • Abilitati de operare a calculatorului (MS Office, Microsoft Outlook)
  • Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
  • Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual
  • Mentinerea relatiilor cu clientii pentru fidelizarea acestora
  • O persoana dinamica, cu reale calitati de negociator
  • Disponibilitate deplasare 60% din programul de lucru.

Oferta:

  • salariu fix + comision din vanzari corelat cu realizarile
  • masina
  • telefon de seriviciu si laptop.

Responsabilitati:

  • Prezentarea si vanzarea produselor, prin efectuarea de vizite regulate la clienti, conform rutei stabilite
  • Managementul relatiilor cu clientii
  • Raportare si comunicare, conform procedurilor si proceselor de lucru interne.