Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Popești-Leordeni, Chiajna, Voluntari

AGENT VANZARI SHOWROOM

Persoana care va face parte din echipa noastră ne dorim să fie:

- Sociabilă, pentru că în showroom vor fi multe persoane, cu firi diferite;
- Zâmbitoare şi în general pozitivă;
- Organizată, foarte organizata;
- O vânzătoare puternică atât în showroom cât şi la telefon, încrezătoare în fiecare cuvânt pe care îl rosteşte;
-Tehnici de vanzare si cunostinte de promovare a produselor;
- O bună ascultătoare; fiecare casă are propria poveste, iar poveştile merită savurate şi înţelese;
- Ambiţioasă, în sensul atingerii obiectivelor şi mai mult de atât;
- Prietenă bună cu gramatica limbii române;
- Vorbitoare şi scriitoare în limba engleză, de dragul furnizorilor noştri din întreaga lume;
- Dispusă să înveţe, ca să creştem astfel împreună;
- O persoană bine educată şi corectă.
- Constituie un avantaj experienta in vanzari, in special in domeniul decoratiunilor interioare sau in domenii conexe;
- Cunoasterea programelor Microsoft Office si usurinta in invatarea unui sistem informatic nou. Sa aibe abilitati tehnice (folosirea echipamentelor si a aparaturii de birou)

DESCRIEREA JOBULUI

Fiecare zi este diferită de celelalte, îndeosebi în interacţiunea cu oamenii
Mediu cu ritm rapid
Proiecte multiple care se derulează simultan
Accentul în acest job se pune pe lucrul cu şi prin ceilalţi, pe construirea şi consolidarea relaţiilor şi pe cooperarea strânsă şi riguroasă în cadrul unor principii prestabilite.
Activitatea presupune cunoaşterea şi lucrul cu multe persoane diferite.
Candidatul perfect pentru acest post trebuie să fie amabil şi realmente interesat de activităţile, agenda şi nevoile celorlalţi, inclusiv ale companiei, conducerii acesteia, ale echipei, ale clienţilor companiei, sau ale tuturor celor de mai sus.
Ritmul normal aferent acestui post este unul mai alert decât media. Munca de detaliu este un element principal al acestui job iar detaliile trebuie să fie gestionate rapid, corect şi eficient. Această parte a activităţii se va concentra adesea pe relaţionarea cu ceilalţi; gestionarea corectă a detaliilor care privesc pe ceilalţi este necesară pentru a menţine şi consolida aceste relaţii.

Dacă tu vei face parte din echipa noastră, trebuie să ştii că vei avea următoarele atribuţiuni:

- Întâmpinarea clienţilor;
- Gestionarea clienţilor şi a vânzărilor;
- Telefon, e-mail;
- Asigurarea protocolului în showroom (ceaiuri, cafea, biscuiti si zambete)
- Ofertare produse comercializate;
- Evidenţa lucrărilor şi a comenzilor;
- Preluarea şi centralizarea comenzilor interne/externe;
Alte responsabilitati:
Să stabilească relaţii de prietenie cu ceilalţi
Să îşi exprime convingător punctul de vedere
Să fie cooperant faţă de deciziile luate în echipă sau în comitet
Să ofere servicii, asistenţă sau informaţii prin telefon
Să înţeleagă problemele şi preocupările celorlalţi
Să influenţeze atitudinile şi opiniile altora
Să întâlnească persoane noi în mod frecvent
Să depăşească cu tact obiecţiile şi atitudinea ostilă
Să îi convingă pe ceilalţi să îşi schimbe opiniile sau atitudinile
Să vândă produse sau servicii

Ce îţi vom oferi:

- Salariu fix;
- Bonusuri de performanţă pe baza unor KPI;
- Laptop;
- Telefon mobil;
- Atmosfera de lucru plăcută;
- Seriozitate (vei primi salariul şi bonusurile fără întârziere).

Descrierea companiei

Elegance Decor activeaza in domeniul comercializarii de produse destinate amenajarilor interioare - profile decorative profesionale, tapet, profile de fatada, vopsea decorativa, corpuri de iluminat si accesorii.

Colaboratorii nostri sunt in principal arhitectii, designerii de interior, firmele de specialitate, constructorii si dezvoltatorii imobiliari.
Firma se identifica cu urmatoarele valori si principii: promptitudine, seriozitate, serviabilitate, profesionalism.
Activitatea firmei se desfasoara la nivelul intregii tari, fie prin vanzare directa fie prin reteaua de distribuitori locali.

  • Interviu online
  • Ce experienta ai in vanzari ?
  • Care sunt asteptarile tale de la acest job ?