Acest job nu mai este activ.

Agent Vanzari - Produse de Lux

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

CreditAmanet cauta un nou coleg pentru ocuparea postului de Agent Vanzari - Produse de lux!
Daca iti doresti sa lucrezi intr-o companie moderna, dinamica si in plina dezvoltare, alaturi de colegi tineri si bine pregatiti, te asteptam in echipa noastra!

Pentru a te alatura echipei CreditAmanet ai nevoie doar de:
- experienta in activitatea vanzarii produselor de lux – min 1 an;
- cunostiinte bune de utilizare PC;
- capacitate de automotivare si de munca individuala, responsabilitate, spirit de echipa;
- capacitate de lucru sustinut, inclusiv sub presiunea termenelor scurte;
- cunoasterea limbii engleze, nivel mediu;
- carnet de conducere categoria B – constituie avantaj.

Descrierea jobului

Contribuie la achizitia produselor din zona ceasuri si genti de lux.
Verificarea caracteristicilor de marca, stare si grad de uzura, deplasare la parteneri pentru autentificare.
Analizeaza piata in vederea formularii ofertei de pret pentru achizitie.
Supravegheaza incheierea contractelor si urmareste derularea lor.
Pregateste bunurile in vederea vanzarii.
Analizeaza piata interna si externa si stabileste preturi de vanzare.
Indeplineste activitatile in vederea vanzarii bunurilor: listare, solicitare oferte de la parteneri, corespondente, raspuns solicitari diverse de la clienti, negociere.
Gestioneaza stocurile, verifica si actualizeaza permanent miscarile de produse atat in gestiunea interna cat si pe platformele de vanzari.
Intocmeste documentele necesare si pregateste expedierea produselor.
Urmareste livrarile, incasarile, situatiile cu clientii.
Gestioneaza si dezvolta portofoliul de vanzatori si cumparatori, urmareste bunul mers al activitatii.
Cauta noi oportunitati si propune proiecte noi.

Oferta si beneficii:
- pachet salarial atractiv: salariu, tichete de masa, decontarea transportului;
- mediu de lucru placut alaturi de o echipa tanara si bine pregatita;
- sediu central situat in zona Calea Mosilor;
- companie de succes, stabila pe piata.