Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

CONSULTANT OFERTARE materiale de construcții

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Posturi disponibile
3

CERINȚELE JOBULUI:

  • O persoana activă, perseverentă, luptătoare;
  • Bune abilități de comunicare și relaționare interpersonale;
  • Cunoștințe temeinice de MS Office (Excel, Outlook);
  • Cunoștințe despre materialele de construcții;
  • O buna cunoaștere a pieței costrucțiilor și a materialelor de construcții și finisaje reprezintă un plus;
  • Experiența anterioară pe o poziție similară sau cunoașterea materialelor de construcții (zidărie, fier, învelitori, termosisteme / termo și hidroizolații) reprezintă un avantaj major;
  • Abilități de vânzare și negociere;
  • Poți fi și student sau proaspăt absolvent de construcții; te învățăm noi să vinzi. Sau poți avea experiență în ofertare și te învățăm noi despre materialele de construcții. Important e să fii o persoană dornică de a învăța lucruri noi.

RESPONSABILITĂȚI

  • Prospectarea segmentului de piață alocat și identificarea potențialilor clienți;
  • Inițierea și menținerea relației cu clienții;
  • Identificarea nevoilor clienților;
  • Identificarea celor mai potrivite soluții legate de produse, servicii și transport pentru nevoile Identificate ale clienților; ofertarea acestor soluții;
  • Urmărirea și finalizarea ofertelor făcute;
  • Alte activități specifice procesului de vânzare;

SE OFERĂ:

  • Pachet financiar atractiv (salariu fix, tichete de masă pe card, bonusuri consistente raportate la vânzări și marjă);
  • Traininguri tehnice și de soft skills; training on the job, coaching pentru atingerea obiectivelor de vânzări stabilite;
  • Un mediu de lucru plăcut și profesionist;
  • Posibilitatea de a-ți dezvolta o carieră într-o companie regională de top și într-un domeniu dinamic și ofertant.

Doar candidații selectați vor fi contactați.