Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Agent vanzari / materiale de constructii grele

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Posturi disponibile
2

Societate comerciala din domeniul materialelor de constructii, numar de salariati 300 –, angajeaza:

 Titlul anuntului:                      Agent vanzari

Domeniu :                               Constructii

Nr. Posturi disponibile:           1

Tip Contract:                           Full time

Experienta solicitata:              minim 5 ani

Nivel de studii:                       Facultate de profil / Master;

Candidatul ideal:

- experienta relevanta in vanzari (materiale de constructii si finisaje)

- studii superioare (facultate in domeniul tehnic)

- atitudine pozitiva, spirit de echipa, flexibilitate si perseverenta

- rezistenta la stres

- responsabilitate si seriozitate

- cunostinte avansate lb. engleza

- capacitate buna de relationare cu clientii.

- cunostinte operare PC ( Windows, Microsoft Word si Excel).

- permis conducere categoria B.

Responsabilitati:

- vanzarea produselor din portofoliul firmei catre clientii finali, revanzatori si constructori, in conformitate cu standardele si politicile companiei;

- identificarea si atragerea de noi potentiali clienti;

- realizarea targetului de vanzari alocat

- ofertarea, contractarea si mentinerea relatiilor cu clientii.

- supervizarea activitatii concurentei,

- intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti.

Beneficii:                    Pachet salarial atractiv, masina de serviciu, telefon.

Localitatea jobului:     Bucuresti + judete alocate (teren)