AGENT VANZARI (Manager zonal)

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 600 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Editura din Bucuresti, cu sediul in Sectorul, angajeaza  AGENT VANZARI (Manager zonal)

Cerinte

:- Studii Superioare- Experienta in vanzarea de carte constituie avantaj

- Minim 2 ani experienta in Vanzari

- Cunostinte PC : Word, Power Point, Internet Explorer

- Excelente abilitati de planificare, organizare si gestionare a timpului

- Excelente abilitati de comunicare verbal

- Atentie la detaliu si precizie

- Orientare catre rezultat

- Abilitati de negociere

- Gandire inovatoare

- Abilitati de asimilare rapida si adaptare la schimbare

RESPONSABILITATILE POSTULUI:

 - Asigura promovarea si vanzarea directa a marfurilor ce fac obiectul ofertei comerciale a organizatiei

 - Este raspunzator pentru realizarea planului de vanzari in zona acoperita

- Asigura in permanenta o privire de ansamblu asupra portofoliului de clienti

 - Prospecteaza continuu piata in vederea identificarii si abordarii clientilor noi

- Dezvolta portofoliul actual de clienti pe zona alocata

- Stabileste strategii specifice fiecarui client pentru realizarea obiectivelor setate.

- Este raspunzator pentru realizarea indicatorilor de performanta: targetul lunar de vanzari si incasari, numarul de clienti deserviti, obiectivele de executie

- Viziteaza clientii din zona alocata in conformitate cu routingul definit cu superiorul ierarhic, respecta cu strictete rutele de vanzari definite (daca este cazul)

- Raspunde de intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii)

- Este responsabil pentru incasarile si platile in numerar aferente zonei alocate;

- Pregateste și prezinta rapoarte de activitate conform indicatorilor specifici si raspunde de corectitudinea informatiilor furnizate

fera suport Coordonatorului in indeplinirea sarcinilor stabilite

BENEFICII:-Contract individual de munca(CIM) pe perioada nedeterminata-Salariu motivant incepand de la lei , salariul se stabileste in urma interviului-Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-un mediu profesionist si de lucru Luni-Vineri 09:00- 18:00 (1 h pauza de masa)