Detalii loc de munca

Agent vanzari (Is si Vs)

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Recrutez candidati dispusi sa se relocheze
Da
Posturi disponibile
3

Societate comerciala angajeaza 2 agenti de vanzari pentru Iasi + 1 agent Vaslui

           Candidat ideal

  • foarte bune abilitati de negociere si relationare interpersonala;
  • abilitati de lucru  net, mail, whatsapp;
  • disponibilitate deplasare rute  97% din timp;
  • capacitate de a lucra in echipa;
  • detinere carnet de conducere cat. B. fara incidente minim 2 ani;
  • cursuri vanzari;
  • asertiv si echilibrat;
  • minim 5 ani expertiza vanzari piata FMCG, Horeca din zona alocata. Portofoliu de clienti consistent;
  • experienta in vanzare produse impuls;
  • experienta in implementare proiecte: obiective, resurse, activitati, dead line;
  • networking dezvoltat in FMCG, Horeca;
  • gandire logica, analitica, strategica (trebuie sa facem un plan pentru a atinge obiectivele);
  • capacitate crescuta de invatare  si atentie la orientarea spre client = orientare spre consumator + orientare catre operatiunile interfunctionale + atentie la concurenta.

Descrierea jobului

Responsabilitati

    • promovezi imaginea grupului de firme Grande Gloria Production;
    • imbunatatesti permanent si dezvolti traseele  de comenzi /livrare;
    • identifici clientii si culegi informatii relevante despre acestia in vederea initierii procesului de vanzare;
    • abordezi potentialii clienti si identifici persoanele de decizie si stabilesti intalniri cu acestia;
    • sustii intalniri la cu clientii in vederea identificarii nevoilor acestora si a solutiei potrivite;
    • negociezi si finalizezi procesul de vanzare conform termenilor agreati cu clientii si respectand procedurile existente;
    • realizezi target lunar volum vanzari;
    • mentii legatura cu clientii existenti in scopul cresterii volumului de vanzari si a cunoasterii tuturor solicitarilor acestora;
    • disciplina rapoartelor solicitate (putine de altfel) de catre superiorul direct in legatura activitatea desfasurata si cu potentialii clienti din zona arondata;
    • Oferta (bonusuri, beneficii)
      • pachet salarial competitiv;
      • resurse necesare job (auto, palm, etc);
      • mediu de lucru prietenos;
      • job pe termen lung.
    • Descrierea companiei
      • Passage Food Distributie este Compania de Distributie Nationala pentru Grande Dolceria, Lolliboni, Grande Gloria Production, Gloria Market si are in portofoliu marci non food ca Hygienium, Senzate, Cottonino, dar si marci Food CICI, Lolliboni, Grande Dolceria, Cracky, Grande Natura

Implicat(a) si creativ(a) e tot ce-ti trebuie. Contacteaza-ne si cu drag iti punem la dispoztie toate informatiile!