Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Profil candidat:

  • Atitudine pozitiva, inovativa, proactiv,
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii
  • Abilitati de negociator, empatic
  • Capacitate de analiza, planifcare, organizare
  • Competitiv, spontan, determinat, perseverent,
  • Spirit de echipa
  • Disponibil la un progam de lucru flexibil (specific vanzarilor)

Experienta necesara:

  • Studii tehnice (profil mecanic, electromecanic)
  • Experienta in vanzari si piata industriala
  • Cunostinte de operare calculator
  • Cunostinte de limba engleza
  • Permis de conducere categoria B

 Responsabilitati:

  • Realizeaza planului lunar de vanzari si incasari.
  • Prospecteaza piata in vederea identificarii de noi clienti, proiecte
  • Contacteaza clienti existenti sau potentiali si le promoveaza solutii tehnice specifice si propuneri concrete de colaborare pentru dezvoltarea a relatiei comerciale.
  • Urmareste derularea contractelor/ relatiei comerciale cu clientii
  • Realizarea periodica a sarcinilor administrative specifice postului