Agent vanzari door to door servicii Enel

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; București

Cautam colegi seriosi , care doresc sa se dezvolte profesional, motivati de castig, dornici sa munceasca intr-o companie nationala care asigura toate conditiile de munca si respecta angajatii.

  • disponibilitate pentru activitate de teren- vanzare door2door
  • persoană activă
  • inițiativă și proactivitate;ambitie,rabdare si perseverenta:
  • energie si pasiune pentru vanzari, placerea de a interactiona cu oamenii;
  • abilitate de a comunica si asculta activ;
  • experiența anterioară in vânzări constituie un avantaj;

Descrierea jobului

  • deplasarea in teren pentru a propune oferta comerciala ENEL,
  • promovarea si vanzarea produselor ENEL, respectiv a serviciilor de furnizare energie electrica si a gazelor naturale , dar si a serviciului ENEL Asistenta;
  • completarea documentelor corect, urmarind respectarea procedurilor interne;
  • raportarea zilnica a activitatii desfasurate
  • indeplinirea targetelor lunare

 Oferim:

  • pachet de beneficii atractiv compus din: salariu fix 1200 ron si comision in functie de numarul de contracte realizate ,veniturile pot fi substantiale;
  • telefon de serviciu;
  • oportunitati de dezvoltare profesionala;

Descrierea companiei

 Integrated Mobile Communications, partener Enel, este in cautarea unei persoane care sa se alăture echipei de agenti „door to door”- vânzare energie electrică si gaz, pentru Bucuresti si județele Giurgiu, Constanta, Cluj. Investim permanent in oameni, procese si tehnologie pentru a asigura un nivel maxim de performanta in serviciile oferite clientilor nostri. Fiecare angajat contribuie la promovarea serviciilor companiei ENEL. Parcurgem un proces riguros de recrutare a reprezentantilor nostri, pentru a ne asigura ca sunt angajatii cei mai buni. Profesionalismul, orientarea catre clienti, spiritul de echipa si inovatia sunt valori ce caracterizeaza fiecare membru al echipei care a ales sa ni se alature.
Prezentă pe piața din România încă din 2005, ENEL este o companie energetică multinațională, jucând un rol important pe piața de electricitate și gaze naturale din lume. Grupul Enel activează în peste 30 de țări de pe 4 continente și deține cea mai mare bază de clienți comparativ cu societățile europene din acest sector. Enel oferă servicii în România unui număr de 2,7 milioane de clienți, acoperind aproape o treime din piața locală de distribuție.