Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

950 - 1050 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Descrierea postului:
- Gestioneaza portofoliul de clienti existenti si potentiali din teritoriul alocat in vederea cresterii vanzarilor (teritoriul fiind reprezentat de judetele Mures, Bistrita si o parte a Harghitei);- Asigura baza de clienti si venituri profitabile prin dezvoltarea, fata-in-fata si prin telefon, a unor relatii durabile cu clientii, asigurand un nivel ridicat de retentie si achizitia de noi clienti din categoriile Ad-hoc, Small, Medium si Large;- Strange informatii legate de competitie si clienti prin intermediul activitatilor de vanzari directe, in scopul de a intelege tendintele pietelor locale si activitatea competitiei;- Asigura mentinerea clientilor de tip Ad-hoc, Small, Medium si Large prin construirea unor relatii durabile si cresterea permanenta a nivelului de satisfactie a clientilor.
Cerinte:
- Diploma de licenta (preferabil);- Minimum 2 ani experienta in activitatea de vanzari directe (mediul  Business-to-Business);- Istoric profesional dovedit in atingerea tintelor de vanzari;- Experienta profesionala in industria de curierat express - constituie avantaj;- Excelente abilitati de comunicare cu persoane de nivel managerial, atat intern cat si extern, si de networking;- Permis de conducere categoria B - clean;- Cunostinte de operare PC;- Cunostinte de limba engleza - nivel avansat.