Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Popești-Leordeni

Raportand catre Territory Sales Manager, candidatul ideal va fi raspunzator pentru cresterea volumelor de vanzari si pentru imbunatatirea relatiilor cu clientii din zona alocata, asigurand excelenta in executie.

Responsabilitati principale:

    • Realizeaza planul de vanzari bugetat conform targetului lunar;

    • Este responsabil de vanzarea produselor companiei prin utilizarea tehnicilor de vanzare insusite intern sau extern;

    • Prezinta clientilor de pe zona promotiile si campanile stabilite;

    • Mentine continuu relatia cu clientii si le ofera asistenta si solutii de rezolvare optima a situatiilor dificile;

    • Mareste portofoliul de clienti;

    • Completeaza zilnic rapoarte de vanzari in vederea optimizarii procesului si a strategiei de vanzari;

    • Foloseste materiale POS si este responsabil de mercantizarea produselor conform standardelor companiei;

    • Face incasari si identifica solutii optime in cazul intarzierilor de plata;

    • Respecta procedurile de lucru stabilite.

Cerinte:

    • Permis conducere categoria B;

    • Studii medii;

    • Abilitati de comunicare si prezentare;

    • Abilitatea de a lucra cu cifrele;

    • Gandire analitica;

    • Abilitati de negociere;

    • Orientare catre rezultat;

    • Eficienta interpersonala