Acest job nu mai este activ.

Agent Vanzari Constructii Civile– Bucuresti

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru o renumita companie din industria constructiilor civile, leoHR recruteaza:

Responsabilitati:

  • Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si de furnizori autohtoni si straini;
  • Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
  • Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;
  • Intocmeste o data pe saptamana- materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);
  • Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
  • Intocmeste baza de date pentru clientii actuali si o actualizeaza periodic;
  • Stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii;
  • Inregistreaza la zi miscarile de stocuri in fisele de magazie si avizele de insotire a marfii si le preda departamentului contabilitate;
  • Participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;
  • Urmareste derularea si finalizarea contractelor.

Candidatul ideal:

  • Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara de vanzari;
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva;
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
  • Cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
  • Permis de conducere categoria B.