Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal pentru postul de agent vanzari in Bucuresti

Candidatul perfect pentru acest post trebuie să fie amabil şi realmente interesat de activităţile, agenda şi nevoile celorlalţi, inclusiv ale companiei, conducerii acesteia, ale echipei, ale clienţilor companiei, sau ale tuturor celor de mai sus.

- permis auto categoria B, sofer activ, cu experienta in Bucuresti si in tara;
- experienta in vanzari de produse pentru amenajari interioare de minim 2 ani (gen: parchet, vopsea decorativa, tapet, profile decorative, mocheta, corpuri de iluminat etc.)
- experienta in colaborari cu arhitecti/designeri de interior/firme constructii;
- cunostinte operare PC - Excel, Word;
- studii medii/ superioare;
- abilitati de comunicare si negociere;
- abilitati de comunicare si prezentare;
- foarte bune abilitati de a dezvolta si intretine relatii de business pe termen lung;
- proactivitate;
- orientare catre rezultat;
- seriozitate, responsabilitate;
- bune abilitati de research si networking.

Descrierea jobului

- Prospectarea potentialilor clienti atat online cat si offline - arhitecti/designeri de interior/firme constructii, dezvoltatori imobiliari
- Acordarea de consultanţă clientilor în perioada de pre/post vanzare în raport cu caracteristicile produselor sau serviciului comercializat şi nevoile acestora;
- Analizarea pietei de profil si a concurentei in vederea identificarii unor noi oportunitati de dezvoltare a afacerii (portofoliu de produse, de canale de vanzare, etc), a unei noi retele de colaboratori (arhitecti, designeri, distribuitori, etc);
- Completarea si transmiterea rapoartelor zilnice si periodice catre managerul companiei;
- Realizarea targetului de vanzari agreat lunar si anual.

Ce îţi vom oferi:

- Salariu fix;
- Bonusuri de performanţă pe baza unor KPI;
- Laptop;
- Telefon mobil;
- Atmosfera de lucru plăcută;
- Seriozitate (vei primi salariul şi bonusurile fără întârziere)
- Masina de serviciu.

Descrierea companiei

Elegance Decor activeaza in domeniul comercializarii de produse destinate amenajarilor interioare - profile decorative profesionale, tapet, profile de fatada, vopsea decorativa, corpuri de iluminat si accesorii. Colaboratorii nostri sunt in principal arhitectii, designerii de interior, firmele de specialitate, constructorii si dezvoltatorii imobiliari. Firma se identifica cu urmatoarele valori si principii: promptitudine, seriozitate, serviabilitate, profesionalism. Activitatea firmei se desfasoara la nivelul intregii tari, fie prin vanzare directa fie prin reteaua de distribuitori locali.