Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Bistrița

Candidatul ideal

Căutăm colegi care:

- Au afinitate faţă de lucrurile tehnice.

- Vor să își dezvolte o carieră pe termen lung în domeniul vânzărilor.

- Vor să lucreze în echipă.

- Dețin permis de conducere cat. B.

Poate constitui avantaj:

- Experiență în domeniul vânzărilor.

Descrierea jobului

Principalele responsabilităţi:

- Formarea unei clientele de tip Key account in zona Bistrița, creșterea pe termen lung a numărului de clienți activi. Creșterea vânzărilor pe client.

- Vizite frecvente la clienți, promovarea de produse și servicii personalizate, cu valoare adăugată mare, emiterea de oferte, valorificare de produse și servicii din gama LECO.

- Reprezentarea și promovarea renumelui și valorilor companiei, dezvoltarea de relații bazate pe încredere cu clienții, cu focalizare pe interesele acestora.

- Predare/primirea mărfurilor, preluarea de comenzi, derularea vânzărilor, facturarea, documentarea operațiilor, efectuarea operațiilor cu numerar.

- Încasarea vânzărilor, realizarea valorilor planificate ale adaosului, volumului de vânzări și structurii sortimentale.

- Efectuarea neîntârziată, fără greșeli a sarcinilor administrative și proceselor standard de vânzare.

- Dezvoltarea personală continuă.

Beneficii

- Mașină de serviciu.

- Laptop.

- Telefon mobil.

- Salariu fix și procent din vânzări.

- Tichete de masă.

- Formare si dezvoltare continuă.

Descrierea companiei

De 25 de ani suntem printre cei mai importanți distribuitori de piese de întreținere industrială și agricolă din România şi continuăm să ne extindem spre noi pieţe.

Comercializăm rulmenți, lanțuri, roți dințate, uleiuri de transmisie și multe alte produse care pun în mișcare multe ramuri industriale. Ne ajutăm clienţii să ia cele mai bune decizii pentru rezolvarea problemelor tehnice pe care le întâmpină.

Distribuim mărci de renume pe plan mondial: SKF, KOYO, TOTAL, DONGHUA, etc.