Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

700 - 1400 €

Agent vanzari B2B– responsabil zonal

-Abilitati excelente de comunicare, negociere si vanzare
-Persoana hotarata ,ferma cu incredere in propriile forte
-Capacitate de auto-organizare si creativitate ,respectiv o larga viziune strategica
-Abilitati de utilizare PC, Microsoft Office, Internet , program vanzari CRM ( optional )
-Experienta minima de 1 an dobandita in domeniul vanzari
-Posesor permis de conducere categ. B
-Disponibilitate la deplasari si program prelungit
-Cunostinte din domeniul auto , electronice auto, audio  reprezinta un avantaj .

Responsabilitati :
-Promoveaza si vinde produsele din protofoliul companiei
-Contacteaza noi clienti pentru inceperea unei colaborari
-Marirea portofoliului de client
-Intretine / dezvolta relatia cu clientii existenti ai companiei .
-Urmareste realizarea planului de vanzari , indeplineste strategia si obiectivele pe vanzari
-Intocmirea documentelor aferente vanzarii
-Urmareste incasarea la termenele stabilite prin contracte a sumelor datorate de clienti.

SALARIU :
2500 ron net fix – primele 3 luni / pana se  cunoaste portofoliul de produse si clientii companiei ( poate fi si mai repede )
1500 ron net – dupa 3 luni + commission din vanzari + bonusuri
Intre 2-5% comision din incasarile de la clientii din subordine
Masina de serviciu dupa perioada de acomodare
Telefon + laptop
Salariul net poate ajunge pana la 4000 ron in primul an
Posibilitate de avansare in ierarhie !
Program 8 ore – Luni – vineri ( sambata optional )
60% DIN PROGRAM IN TERITORIU / 40% LA BIROU