AGENT VANZARI B2B

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

DESCRIEREA RESPONSABILITATILOR:
Observă, studiază şi cercetează piaţa produselor si serviciilor livrate de catre companie;
Identifică şi analizează tendinţe de marketing, vânzări si distributie ale produselor proprii şi produselor concurente în zona alocată;
Reprezintă compania pe piaţă şi promovează imaginea firmei prin adoptarea unei atitudini profesionale care să reflecte valorile firmei;
Detectează si contacteaza noi clienţi şi oportunităţi de vânzăre; creaza si dezvoltă reţeaua de clienţi ai firmei în regiunea alocată;
Negociază preţurile produselor în limitele stabilite de companie, completează şi încheie contracte comerciale cu potenţialii cumpărători;
Asigură asistenţa tehnică pentru clienţi pentru produsele sau serviciile livrate;
Intocmeşte rapoarte şi analize periodice referitoare la cererea, oferta şi vânzările produselor şi serviciilor comercializate de firmă;
Realizează targetul lunar de noi clienţi, prezentări, vânzări, încasări.

CERINTE:
Experienta in domeniu: min. 3 ani
Operare PC: Microsoft Office
Cunostinte: tehnici de comunicare, relationare, prezentare, negociere si convingere; marketing si PR; promovarea de solutii tip “OEM“
Limbi straine: Engleza - nivel avansat
Permis conducere + categorii solicitate: cat. B
Cracteristici de personalitate:Abilitati ridicate de comunicare si interactiune sociala, orientat spre client, extraversiune ridicata, atitudine pozitiva si orientarea in permanenta spre gasirea de solutii; autonomie operationala;fast learner, capacitate de persuasiune; orientare spre rezultate;atitudine pozitiva; rationament analitic, capacitate decizionala si organizatorica dezvoltate.

CONDITII DE MUNCA SI BENEFICII:
Pachet salarial motivant;
Telefon de serviciu;
Programe de training, formare si dezvoltare profesionala continua;