Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

 Global Advertising este in cautarea unor agenti de vanzari care sa se ocupe de promovarea serviciilor de web design & web development si marketing online (Facebook Ads, Google AdWords si Email Marketing).

Postul de agent de vanzari presupune un grad mare de seriozitate in desfasurarea activitatii, cat si un nivel ridicat de proactivitate.

Candidatul ideal trebuie sa dispuna de abilitati de comunicare, negociere, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Persoana pro-activa, orientata catre client si catre rezultate, atenta la detalii;
  • Abilitati bune de comunicare si vanzare;
  • Abilitati de operare a calculatorului (MS Office, Microsoft Outlook);
  • Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
  • Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, annual;
  • Mentinerea relatiilor cu clientii pentru fidelizarea acestora;
  • O persoana dinamica, cu reale calitati de negociator;
  • Cunostinte in domeniul IT, software, Internet. (cunostintele despre domeniul realizarii de website-uri se vor dobandi pe parcursul perioadei de proba).

RESPONSABILITATI

  • Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
  • Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti;
  • Disponibilitate la deplasari la sediul clientilor pentru negocierea/semnarea contractelor;
  • Programarea clientilor;
  • Trimiterea de emailuri cu oferta companiei;
  • Adaugarea de posibili noi clienti pentru companie;
  • Mentinerea relatiei cu posibilii clienti ai companiei si intretinerea relatiei cu acestia.

BENEFICII:

  • Comision din vanzari (intre 300 lei si 450 lei/client) – In conditiile in care veti aduce minim 4 clienti/luna, puteti beneficia si de bonusuri;
  • Posibilitate de avansare;
  • Program de lucru flexibil;
  • Lucrati de la domiciului dumneavoastra.

DESCRIEREA AGENTIEI:

  • Suntem o agentie de web design & web development si marketing online aflata in continua dezvoltare.