Adresa/ adresele jobului

Baia Mare

Pentru clientul nostru, o companie care comercializeaza echipamente specializate pentru protectia muncii, cautam Agent Vanzari.

Responsabilitatile postului includ:

  • Reprezentarea intereselor companiei si promovarea portofoliului de produse comercializate de companie
  • Analiza, culegerea / procesarea de informatii privind specificul pietei din zona alocata
  • Dezvoltarea de noi relatii profesionale comerciale si mentinerea celor existente
  • Administrarea relatiei contractuale cu clientii, consultanta si suport tehnic in procesul de relationare
  • Aplicarea politicii comerciale a companiei in vederea indeplinirii obiectivelor de vanzari;
  • Gestionarea relatiei operationale cu clientii – urmarire corectitudine procesare comenzi, facturare, urmarirea respectarii conditiilor comerciale privind termenele de plata, instrumentele de plata, conditiile de livrare; actiuni de suport after-sales, etc.

Candidatul ideal:

  • Absolvent de studii medii/ superioare, de preferinta in domeniul tehnic,
  • Experienta in vanzari directe
  • Excelente abilitati de comunicare si negociere, de relationare cu clientii
  • Abilitati dezvoltate de operare PC – MS Office
  • Abilitati de comunicare in limba engleza – nivel mediu
  • Disponibilitate pentru deplasari in teren
  • Permis de conducere cat. B

Pachetul de beneficii oferit include un salariu fix, o schema de bonusare in functie de rezultatele in vanzari, training-uri specializate, posibilitatea de dezvoltare a carierei profesionale.