Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Se recruteaza si din

Timișoara

Compania Nordic Import Export cauta sa angajeze Agent vanzari RETAIL TT pentru judetul Timis.

Responsabilitati:

  • vanzarea produselor din portofoliul Nordic&Casa Mediterana in regim de distributie directa, conform Sortimentației Strategice, in vederea atingerii obiectivelor de vanzari
  • incasare contravaloare marfa vanduta catre clienti
  • maximizarea obiectivelor financiare in zona arondata (marja bruta, profit)
  • mercantizare produse în magazinele gestionate
  • mentinerea relatiilor cu clientii existenti
  • contactarea potentialilor clienti si demararea colaborarii cu acestia.

Profilul candidatului:

  • minim 2 ani experienta in vanzari
  • carnet de conducere categoria B
  • cunoasterea zonei arondate
  • excelente abilitati de comunicare
  • avantaje: experienta in FMCG si in distributie directa, cunoastere piata si clienti pe zona deservita