Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Bacău; București; Timișoara

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1500 €

Esti in cautarea unui job ?

AURATON ROMANIA angajeaza agent vanzari.

59677d100afe7

             FISA POSTULUI

MANAGER PRODUS AURATON

Responsabilitati:

- Prezinta si promovează produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei;

- Menţine şi dezvoltă relaţia cu clienţii actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;

- Identifica si contacteaza potentiali clienti noi in vederea largirii portofoliului de clienti;

- Prospectează piaţa comercială în zona teritorială alocată;

- Negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clienţii, respectarea condiţiilor contractuale;

- Urmăreşte vânzările către clienţi precum şi încasările de la aceştia;

- Prezintă raportul de activitate superiorilor ierarhici şi stabileşte împreună cu aceştia strategii de creştere a vânzărilor şi mărirea numărului de clienţii;

- Întocmeste baza de date cu firmele din zona arondata;

Cerinte:

Candidatul potrivit pe care il cautam in echipa noastra trebuie sa indeplineasca urmatoarele criterii:

- experienta in vanzari ( DOMENIUL INSTALATIILOR TERMO-SANITARE constituie avantaj )

- cunoasterea generala a pietei  (MAGAZINELE CU SPECIFIC TERMO-SANITARE constituie avantaj)

- disponibilitate de a-si desfasura activitatea in zonele alocate

- abilitati sporite de persuasiune, comunicare si negociere,orientare catre client, persoana optimista;

- abilitatea de a acumula detalii tehnice si de a le transmite;

- ambitios si dinamic, organizat, responsabil;

- masina personala ( tu ai cel mai bine grija de ea, noi platim combustibilul, intretinerea ei si nu numai ! )

Ce oferim:

- ceea ce ne dorim cu totii, sa fim retribuiti in functie de performanta noastra, de efortul si munca depusa

Descrierea companiei:

- producator polonez de termostate si controlere de temperatura marca AURATON

Daca te regasesti in descrierea de mai sus, aplica si hai sa ne cunoastem!