Acest job nu mai este activ.

Adresa/ adresele jobului

Iași

Candidatul ideal are experiență în vânzări și este un profesionist responsabil, implicat și organizat, cu bune abilități de comunicare și relaționare. Își dorește să lucreze într-o companie în continuă creștere, să se implice în dezvoltarea acesteia și să contribuie prin experiența sa la obținerea unor bune rezultate economice, premisă pentru o dezvoltare individuală similară.

Responsabilități:
- planifică și implementează activități de vânzare directă pentru clienții din zona de responsabilitate desemnată;

- respectă regulile și procedurile companiei;
- dezvoltă portofoliul de clienți respectând strategia de vânzări a companiei;
- reprezintă compania, produsele și politica de vânzări în relațiile cu clienții, cu unicul scop de a atinge target-ul de venituri asumate și de a crește cota de piață;
- prospectează piața în zona alocată în vederea identificării și contactării potențialilor clienți;
- asigură prezentarea profesionistă a tuturor produselor noi, utilizând diferite instrumente și metode, cataloage, pliante etc.;
- responsabil de negocierea și încheierea contractelor comerciale cu clienții din zona arondată și răspunde de corecta executare și derulare a acestora;
- menține o evidentă strictă a documentelor cu care lucrează (formulare cu regim special, documente de plată, contracte etc.);
- prezintă zilnic, la timp, superiorului său ierarhic raportul de vânzări pentru ziua anterioară și raportul de încasări, precum și prognozele solicitate;
- reactualizează permanent baza de date a clienților;
- întocmește rapoarte specifice activității desfășurate;

- se implică în activitate participând cu interes și cu idei la dezvoltarea acesteia etc.

Cerinţele postului:
- studii medii/superioare;
- orientare către client și bune abilități de comunicare;
- abilități în vânzare, negociere și promovare a produselor companiei;
- abilități în planificare și organizare.

Beneficii:
- pachet salarial atractiv;

- posibilitatea de a-și gândi, organiza și manageria propria rețea piramidală de vânzări din care să obțină procente suplimentare în funcție de încasările realizate;
- lucru într-o echipă care își dorește să facă performanță.