Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

București

CERINTE:

 - Absolvent de Studii Superioare - de preferat Tehnice/Economice;
- Cunostinte  solide de operare MS Office ( Word, Excel, PowerPoint);

- Permis de conducere categoria B;

- Calitati de negociere, comunicare si persuasiune;

- Adaptabilitate la schimbare;

- Abilitatea de a-si imbunatati performatele personale;

- Perseverent si convingator;

- Organizare, ascultare activa, focus pe strategie si planificare;

 - Absolvent de Studii Superioare - de preferat Tehnice/Economice

RESPONSABILITATI:

- Prospecteaza piata /contacteaza clienti potentiali si mentine legatura cu clientii deja existenti;

- Prezinta produsele si serviciile firmei in scopul de a convige clientii sa achizitioneze produsele si serviciile promovate;

- Detine informatii cu privire la ofertele, detaliile, noutatile tehnice, actiunile de promovare si evolutiile produselor pe care le reprezinta si a pietei nationale / locale ;

- Efectueaza prezentari ale produselor promovate cu potentialii clienti;

- Furnizeaza clientilor detalii referitoare la preturile produselor si serviciilor, in toate variantele existente si ii consilieaza in alegerea variantei optime;

- Incheie Contractul de Vanzare si urmareste buna lui desfasurare.

- Urmareste platile efectuate de client, situatia comenzilor, verifica concordanta dintre datele din contract si facturile emise; urmareste derularea acestora pana la livrare/instalare, instiintand Departamentul Logistica si superiorul ierarhic despre eventualele neconcordante aparute;

- Intocmeste comanda ferma conform specificatiilor agreate cu clientul, coreleaza cu departamentul Tehnic si departamentul Operational toate ofertele facute clientilor, transmite comanda Departamentului Logistica, urmareste derularea comenzii.

- Raportarea periodica a activitatii depuse, conform procedurilor Departamentului de Vanzari.