Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Brașov; Constanța; București

Se recruteaza si din

Sibiu, Sfântu Gheorghe

Cerinte

- 2-3 ani experienta in vanzari mobilier si decoratiuni interior (preferabil B2B)
- bune abilitati de comunicare si negociere
- usurinta in crearea de relatii cu potentiali clienti si colaboratori
- disponibilitate pentru deplasari in teren
- Interes puternic fata de produse de mobilier si amenajari interioare

- permis de conducere cat. B

Responsabilitati

- Promovarea si vanzarea produselor companiei;
- Dezvoltarea portofoliului de clienti prin prospectarea pietei si identificarea de noi oportunitati de business;
- Dezvoltarea si monitorizarea relatiilor de parteneriat prin planificare de vizite periodice
- Cercetarea activa a posibilitatilor de abordare a unor noi segmente de piata si a unor noi canale de distributie.
- Negocierea si personalizarea ofertelor existente pentru fiecare tip/fisa de client abordat de catre companie

- Urmareste propriile comenzi de la lansare in executie pana la receptia de catre client cat si efectuarea sarcinilor de administrare aferente fiecarei comenzi.

- Realizarea obiectivelor de vanzari stabilite;
- Realizarea de rapoarte de activitate periodice;

- Monitorizarea competitiei/ a produselor si servicilor similare oferite de competitori in industria manufacturii si a distributiei de mobilier tapitat (de casa, birou si HoReCa)

Alte informatii

- Salariu fix motivant si bonusuri de performanta;
- Instrumente de lucru conform pozitiei (masina, telefon, laptop)

- program de lucru: luni – vineri

Asteptam cu interes CV-urile voastre!