Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Descrierea postului:
- Identificarea de noi clienti in zona arondata;
- Administrarea si dezvoltarea portofoliul de clienti;
- Intocmirea ofertelor conform cerintelor clientului;
- Vizitarea clientilor conform unui program stabilit;
- Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor companiei in conformitate cu politica comerciala;
- Ofera suport tehnic si comercial clientilor si posibilor clienti;
- Urmareste incasarea sumelor de la clienti si intreprinde demersuri in vederea recuperarii acestora;
- Implementeaza si comunica eficient catre clienti schimbarile survenite in politica comerciala a companiei;
- Realizeaza targetul de vanzari;
- Participa la negocieri, la intocmirea contractelor, monitorizeaza derularea si finalizarea acestora;
- Participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;

Cerinte:
- Experienta de min 2 ani pe o pozitie similara - agent vanzari in domeniul produselorelectrice
- Abilitatea de lucra in echipa;
- Abilitate pentru multitasking;
- Aptitudini PC;
- Limba engleza scris si vorbit la nivel mediu;
- Aptitudini de comunicare si time management;
- Aptitudini pentru invatare detalii tehnice;
- Excelente abilitati in negociere si comunicare cu clientii;
- Persoana dinamica, organizata si responsabila;
- Permis de conducere: Categoria B;

- Domiciliul stabil in Bucuresti.
- Disponibil pentru deplasare

Beneficii:
- bonuri de masa;
- salariu atractiv;

- bonus din vanzari.