Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Deva; Timișoara

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Inginer Vanzari

Responsabilități:

    •    Prezintă și promovează produsele comercializate în conformitate cu standardele și politica comercială a companiei;

    •    Menține și dezvoltă relația cu clienții actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;

    •    Identifică și contactează potențiali clienți noi în vederea lărgirii portofoliului de clienți;

    •    Prospectează piața comercială în zona teritorială alocată;

    •    Negociază și urmărește derularea contractelor comerciale cu clienții, respectarea condițiilor contractuale;

    •    Urmărește vânzările către clienți precum și încasările de la aceștia;

    •    Prezintă raportul zilnic de activitate și stabilește împreună cu echipa de lucru strategii de creștere a vânzărilor și mărirea numărului de clienți;

    •    Întocmește baza de date cu firmele din zona arondată;

Cerințe:

    •    Experiență în vânzări minim 3 ani, în domeniul tehnic,instalații - prezintă avantaj);

    •    Studii superioare tehnice sau economice ;

    •    Disponibilitate de a se deplasa 80% din timpul de lucru;

    •    Promptitudine în luarea decizilor;

    •    Cunoașterea generală a pieței locale;

    •    Domiciliul stabil în raza localității vizate

    •    Abilități de comunicare și negociere,orientare către client, persoană optimistă;

    •    Abilitatea de a acumula detalii tehnice și de a le transmite;

    •    Ambițios și dinamic, organizat, responsabil;

    •    Fidelitate și stabilitate.

Ofertă (bonusuri, beneficii):

    •    Telefon;

    •    Mașină de serviciu;

    •    Comision din vânzări;

    •    Laptop sau tableta de serviciu;

    •    Pregătire și dezvoltare personală și profesională;

    •    Fidelitate şi stabilitate pentru a lucra într-o companie de succes.

Daca esti interesat,te rugam sa trimiti CV-ul tau

pe adresa de email :

Inapoi