Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Zărnești; Râșnov; Cristian; Ghimbav; Codlea

Se recruteaza si din

Brașov, Covasna, Cristian, Ghimbav, Codlea

CANDIDATUL IDEAL:

 -Abilitati de comunicare, relationare si exprimare;

- Persoana organizata, punctuala, constiincioasa si responsabila;

- Studii superioare absolvite;

- Brevet Turism, reprezinta un avantaj;

- Cunostinte avansate operare pc & microsoft office;

- Atitudine profesionala la telefon si in sediu;

- Nivel minim de cunoastere a limbii engleze (cunoasterea altor limbi straine constituie avantaj);

- Comunicativitate, seriozitate, punctualitate, persuasivitate, initiativa, pro-activitate, atentie distributiva, dorinta de lucru in echipa;

- Ordonat, organizat, punctual;

- Capabil sa respecte dead-line-urile;

- Atentie sporita la detalii

 RESPONSABILITATI

- Identificarea potentialilor clienti;

- Generarea de new bussines, clienti noi;

- Gestionarea portofoliului de clienti actual

- Emiterea biletelor de avion si autocar;

- Stabilirea contactului cu clientii, preluarea cererilor si consilierea acestora in alegerea pachetului turistic;
 Va prelua si prelucra prompt ofertele si va contacta rapid clientii;

- Crearea, promovarea si vanzarea pachetelor turistice si FIT/grupuri;

- Efectuarea de rezervari hoteliere interne si externe;

- Emiterea documentelor de calatorie;

- Urmarirea derularii actiunii turistice de la preluarea comenzii pana la finalizarea acesteia;
 (Pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie, feedback calatorie);

- Mentinerea relatiei cu clientii pe parcursul calatoriei; daca este cazul, rezolvarea eventualelor probleme;

- Mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii, interni si externi;

- Contactarea furnizorilor interni si externi (hoteluri, agentii de turism, companii rent-a-car, etc.) si negocierea contractelor de colaborare cu acestia;

- Desfasurarea de diverse alte activitati specifice activitatii de turism si ticketing;

BENEFICII

- Salariu fix si bonusuri de vanzari;

- Mediu de lucru prietenos, fun, o echipa unita (teambuilding-uri si alte actiuni distractive de echipa);

- Posibilitate de promovare in cadrul firmei;

- Participare gratuita la infotrip-uri in tara si in strainatate;

- Carti in domeniu cadou!

Detalii companie:

Agentie de turism ce isi creste echipa si este in cautare de oameni noi, cu initiativa si pasiune pentru turism, calatorii si aventura!

Postul de Agent Turism este disponibil pentru Brasov si Bucuresti.

"Dezvoltam un concept nou de turism"

Daca vrei sa afli mai multe informatii si ulterior sa te alaturi echipei, aplica pentru acest post!