Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 500 €

Candidatul ideal

  • studii de specialitate
  • experienta minim 2 ani in domeniu, preferabil pe partea de productie dar nu exclusiv
  • foarte bune abilități de comunicare
  • atentie la detalii
  • bune cunostinte de limba engleza. Cunoasterea unei alte limbi de circulatie international prezinta un plus
  • rezistenta la munca sub presiune
  • incredere si viziune pozitiva in rezolvarea situatiilor critice
  • abilitati privind buna organizare a sarcinilor si a timpului
  • empatie cu persoanele care reprezinta agentiile partenere si cu clientii
  • gandire pozitiva si entuziasm
  • seriozitate
  • respecta procedurile de lucru  comerciale si financiare,

RUGAM NU APLICATI DECAT DACA INDEPLINITI CRITERIILE MENTIONATE!

Descrierea jobului

  • minima experienta in ce priveste realizarea pachetelor de servicii charter
  • notiuni solide despre sisteme de rezervari
  • interacțiunea cu partenerii și reprezentarea ireprosabila a agenției în relația cu aceștia
  • studierea pieței si propuneri strategii de pret
  • activitate de marketing, promovare si social media
  • întocmirea de rapoarte și planuri de activitate
  • elaborarea ofertei turistice
  • gestionarea locurilor pe destinatiile avute in responsabilitate
  • urmarire incasari/plati intocmai si la termen
  • introducerea ofertei in sistemul propriu de rezervari, procesarea rezervarilor primate
  • vanzarea ocazionala a pachetelor turistice solicitate
  • utilizarea sistemelor de rezervari ale agentiei

Descrierea companiei: tour operator cu activitate  in mediu on-line in principal pe destinatii din orientul mijlociu.