Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Chiajna, București

Pentru sediul nostru central din Chiajna, Ilfov( se ajunge foarte usor de la Lujerului) suntem in cautarea unui candidat interesat pentru un job de Agent transporturi, Departamentul Logistica.

Brenntag este lider de piata in distributia de produse chimice, la nivel mondial. Compania ofera solutii de distributie business-to-business pentru produsele chimice industriale si de specialitate, la nivel global, facand legatura intre producatorii de produse chimice si utilizatori.
Daca aveti cel putin 1 an experienta in departamentul logistica si doriti o noua provocare, asteptam CV-ul dumneavoastra cu mult interes.

  Responsabilitati principale:

- Coordonarea si supervizarea activitatii de transport intern si international, respectand limitele impuse.

- Urmarirea comenzilor de la momentul emiterii pana la finalizarea descarcarii.

- Mentinerea relatiei cu furnizorii de transport.

- Gasirea solutiilor pentru eficientizarea procesului de ransport si comunicarea lor.

Candidatul ideal:

- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate.

- experienta cel putin 1 an in domeniu.

- cunoscator PC - office ,SAP si WMS- reprezinta un avantaj.

-limba engleza- nivel avansat.

In cazul in care sunteti interesat de acest post vacant, va rugam sa aplicati CV-ul dumneavoastra.
Va rugam sa retineti ca numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.
Va multumim!