Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Candidatul ideal

• Studii superioare finalizate
• Experiența anterioară în domeniul transporturilor: minim 6 luni
• Cunoștințe bune de geografie a Romaniei
• Limba engleză - nivel mediu
• Cunoștințe pachet Office, nivel Excel – mediu
• Abilități de comunicare, organizare și planificare
• Nivel ridicat de perseverența si rezistenta la stres

Descrierea jobului

• Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transportul rutier, astfel incat sa se asigure livrarea marfurilor si respectarea indicatorilor de performanta specifici;
• Actualizeaza informatiile in sistemele operationale, pe baza datelor primite de la clientii interni si externi cu care pastreaza legatura, astfel incat sa nu fie afectata calitatea serviciilor sau acuratetea procesului de facturare;
• Monitorizeaza derularea transportului (adresa de incarcare/ descarcare, data preluare/ livrare marfa, persoana de contact de la punctul de livrare/ preluare marfa, colectare, transferul de marfa intre terminale, confimarea finala a incheierii derularii transportului) si organizarea returului de marfa sau documente specifice daca aceste servicii au fost cerute;

  • Interviu online
  • Ce va motiveaza sa aplicati la acest job?
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?