Agent Transporturi Internationale (Arad)

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad

Candidatul ideal

• Studii superioare (economice/ transporturi/ logistica)
• Limba engleza – nivel avansat (Limba Germana reprezinta un avantaj)
• Experienta anterioara in domeniul transporturilor internationale: minim 6 luni
• Experienta anterioara cu sisteme specifice domeniului (TMS)
• Cunostinte Microsoft Office
• Cunostinte de geografia Romaniei si Europei
• Capacitate sinteza si analiza

Descrierea jobului

• Planificarea, organizarea si optimizarea transporturilor internationale in regim de Grupaj, LTL
• Mentinerea relatiei cu clientii repartizati
• Verificarea si gestionarea reclamatiilor primite din partea clientilor
• Gestionarea documentelor de transport si facturarea clientilor
• Respectarea procedurilor si a modului de lucru cu sistemele interne
• Comunicarea cu partenerii si departamentele interne

  • Interviu online
  • Ce va motiveaza sa aplicati la acest job?
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?