Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad

Candidatul ideal

• Experienta relevanta in domeniul transporturilor
• Studii superioare finalizate
• Cunostinte solide privind transportul in regim FTL
• Cunostinte Microsoft Office
• Cunostinte bune de geografie a Romaniei si Europei
• Limba engleza: nivel avansat
• Abilitati excelente de comunicare si orientare asupra nevoilor clientilor
• Capacitate de organizare si planificare
• Nivel ridicat de initiativa si perseverenta
• Capacitate de sinteza si rapiditate in adoptarea deciziilor
• Orientare pe obiective si rezultate

Descrierea jobului

• Planificarea, organizarea si optimizarea transporturilor in regim FTL (ordine de incarcare, urmarire transport).
• Mentinerea relatiei cu clientii care se afla in resposnabilitate operationala directa.
• Verificarea si gestionarea reclamatiilor primite din partea clientilor.
• Organizarea si sistematizarea documentelor de transport si facturarea clientilor.
• Respectarea procedurilor si a modului de lucru cu sistemele si aplicatiile operationale interne.
• Comunicarea cu partenerii si departamentele interne.

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?
  • Ce va motiveaza sa aplicati la acest job?