Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Agent ticketing /Amadeus - Back Office

Societatea Emphoria Net Srl opereaza din 2011 in domeniul serviciilor de back office oferite agentiilor de turism din Italia pe sectorul corporate/business travelsi 7/7.
In prezent adaugam in departamentul de ticketing doua persoane, una cu experienta dovedita in sistemul Amadeus si una fara experienta pe Amadeus dar care indeplineste restul cerintelor.

Pregatire si experienta:
- buna cunoastere a limbii engleze si italiene ( nivel conversational avansat)
- disponibil sa lucreze pe schimburi/ inclusiv in weekend
- experienta in turism, in special cunoasterea sistemului de ticketing Amadeus constituie titlu preferential
- buna cunoastere a aplicatiilor Microsoft Office in special Excel/World
- familiar cu diverse medii de lucru/ network

Candidatul ideal:
- persoana analitica/meticuloasa
- organizata si atenta la detalii (avand de a face cu date sensibile)
- capabil sa asimileze si sa indeplineasca atributii diferite
- dornic sa invete proceduri noi/diferite si capabil/a sa le foloseasca in paralel

Descrierea jobului, responsabilitatile agentului de ticketing:
• Asigura buna desfasurare a procesului de rezervare pentru sectorul corporate din Italia
• Deruleaza activitatea de ticketing: rezervarea calatoriilor aeriene, anularea, modificarea, reemiterea biletului de calatorie aeriana, colectarea penalitatilor etc.
• Raspunde la intrebari privind orele de plecare, respectiv sosire la destinatiile alese de client, procedurile si formalitatile care sunt necesare
• Integrarea intr-un colectiv tanar si dinamic
• Program de lucru 24/24 si 7/7