Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Te fascineaza ideea de a lucra in domeniul turismului folosind cele mai moderne tehnologii? Iti place sa comunici cu turistii pentru a le propune o vacanta de vis? Esti creativ, ai initiativa, gandesti pozitiv si vrei sa lucrezi intr-o echipa tanara?  Dacă da, atunci pregateste-te sa te alaturi echipei , cel mai mare mall de vacante din Romania.

Am vrea sa ai o experienta de minim 2 ani intr-o agentie de turism acreditata IATA, sa ai o atitudine profesionala, abilitati comunicative, sa fii o fire sociabila, sa dai dovada de seriozitate si amabilitate.

Aptitudini necesare
- Cunoasterea sistemelor de rezervari AMADEUS si Worldspan
- Acreditare IATA
- cunostinte generale de geografie, turism, destinatii si produse turistice
- Cunoasterea excelenta a limbii engleze.

Responsabilitati:
- Rezervarea si emiterea de bilete de avion
- Procesarea rezervarilor
- Pregatirea ofertei la cererea clientului, tarife, orar de zbor, calcul tarife, propuneri oferte alternative etc.
- Preluarea si efectuarea rezervarilor, precum si urmarirea desfasurarii lor.
- Relatia si comunicarea cu companiile aeriene

Noi oferim
- Pachet atractiv de remunerare in functie de performanta.